Grécka privatizácia

Autor: Miroslav Kvasnička | 20.7.2011 o 21:58 | (upravené 20.7.2011 o 22:10) Karma článku: 4,70 | Prečítané:  1068x

Grécko topiace sa v dlhoch, do ktorých sa dostalo po obrovských výdavkoch, ktoré výrazne prevyšovali príjmy krajiny, sa bude musieť zbaviť firiem, ktoré jej produkujú zisky.

Takáto politika je síce známa aj nám, avšak mnohé inštitúcie, či možno jednotlivci vedia prečo prinútiť predaj štátnych podnikov, do súkromným rúk. Ak sa štát, v tomto prípade Grécko zbaví zdrojov príjmov, z čoho bude do budúcnosti splácať dlhy, ktoré má teraz a po ďalších pôžičkách ešte narastú? V tomto prípade by som išiel štrajkovať aj ja, avšak, Gréci mali štrajkovať aj pred rokmi, keď ich vláda v tom období dostávala do tejto dnešnej situácie.

EU by mala vytvoriť komisiu, ktorá by dôsledne sledovala aktuálne stavy v štátoch, nielen na základe čísel napísaných samotnou vládou krajiny, ale i dákym interným „auditom“ fungovania ekonomiky a overovania pravosti údajov. Navyše, by mala zaviesť tresty v prípade, že štát sa dostal, či dostáva do finančných problémov. Pretože, úlohou vlády, parlamentu je narábať s rozpočtom obyvateľstva, čo sú v konečnom dôsledku len niekoľkokrát zaplatené dane. A nie minúť, ešte si aj požičať a potom v pokoji odídu z funkcií a „vďaka“ nim má problém celá únia, a tým pádom aj každý jednotlivec.

Mali by zaviesť politickú zodpovednosť v rovnakom rozsahu, ako má obyčajný úradník, zamestnanec či človek, ak urobí chybu prevyšujúcu patričnú čiastku. Do výšky X€ je to priestupok nad X€ je to trestný čin, napr. ohrozovanie záujmov ľudu. Ak sfalšuješ 20€ bankovku, zhabú ti všetku výpočtovú techniku, ktorou si tú bankovku vyrobil, dostaneš finančnú pokutu, a ešte ti hrozí aj trest odňatia slobody na niekoľko rokov.

Koľko rokov dostanú predstavitelia vlády za premrhanie stoviek mld. €? Koľko rokov by si zaslúžili? Vďaka nim, bude väčšina dovolenkárov dovolenkovať mimo Grécka, čo opäť zníži príjmy Grécka, ktoré o chvíľu budú vlastniť súkromné ruky. Tak ako v celej Európe, a koniec koncov i u nás!

 

PS: Privatizáciu podmienila spoločná komisia  Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu, aby mohla Grécku poskytnúť ďalší záchranný úver.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?