Záchrana áno, euroval nie!

Autor: Miroslav Kvasnička | 12.10.2011 o 21:11 | (upravené 12.10.2011 o 22:08) Karma článku: 6,84 | Prečítané:  842x

Otázka eurovalu je ďaleko komplikovanejšia ako len schváliť a hurá zachránili sme Európu. Ak by si každý obyvateľ Európy pečítal túto zmluvu, tak by nesúhlasil s jej schválením, tak ako v našom parlamente. Spájať dve rozdielne veci, euroval s dôverou vlády, je skôr vyhrážanie ako politikárčenie.

Treba si uvedomiť, že treba pomôcť zadlženým eu štátom, ale za akú cenu? 16 krajín súhlasí s vytvorením akciovej spoločnosti, ktorá bude narábať s majetkom všetkých štátov EU, bude im prikazovať koľko, kedy, neodvolateľne majú dať peňazí a toto všetko budú robiť s imunitou, právnou nedotknuteľnosťou všetkých zamestnancov, ich majetku a činov? Veď oni v podstate idú "oficiálne" vytvoriť, so súhlasom všetkých "300 mil. oviec" inštitúciu, ktorá o nás bude rozhodovať, bez nás!

V podstate aj bez použitia vojenskej sily sa dá ovládať ľud, trvá to síce dlho, ale stojí to asi menej ako vojnový konflikt. V podstate sa "nemcom" darí v tom, v čom museli v 1945 skončiť.

To čo sa deje v EU nemožno z ničím porovnať ale treba sa nad tým zamyslieť kam nás smerujú a prečo? Naozaj im ide o záchranu eura? Ako môže tak silná mena byť ovplyvnená rozhodnutím necelých 2% obyvateľstva? Prečo chcú vytvoriť jednu inštitúciu, jedno európske ministerstvo financií? O koho peniazoch a daniach budú rozhodovať? Budú rozhodovať oni o nás alebo my o nás, ako na suverénny štát by sa patrilo?

Záchrana, resp. oddlženie zadlžených štátov áno, to treba, ibaže aj ten dlh sa nevytvoril za pár rokov, gréci len za roky 2008, 2009, 2010 vytvorili dlh 70 mld. €, zvyšok roky predtým. To nikto nevidel, nepočul? Nebuďme naivný, krok za krokom budujú to čo potrebujú!

Pani Radičová vsadila vlastnú kožu, vyhrážky, aby presadila to, čo jej p. Angela M. "prikázala".

Nebuďme ovce! Dôkladne naštudujte, zverejnite zmluvu o "eurovale" a potom sa môže hlasovať v celej eu znova!

Toto nie je správna cesta, toto nie je demokracia!

 

Česť práci...

PS: dnes, t.j. 12.10.2011 som mailom vyzval viacero televízií, médií, politických strán o zverejnenie a vyzdvihnutie plusov a mínusov v zmluve o „eurovale“. Zatiaľ prišla jedna odpoveď: „určite je to dobrý nápad.“ Rozmýšľa v tomto štáte niekto?? Pani Radičová a spol. a EU kde je Vaša transparentnosť?

 

PS2: dovoľujem si sem dať link na zaujímavý článok, ďakujem p. Gažovič

http://gazovic.blog.sme.sk/c/276882/Europsky-stabilizacny-mechanizmus-alebo-zaciatok-konca-slobody-EU.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?